دکتر سید محسن فاطمی

Ph.D. University of British Colombia 2003, post doctorate, Harvard University,(2009-2013)

فوق دکتری روانشناسی از دانشگاه هاروارد آمریکا دارد و در دانشگاه هاروارد آمریکا در حوزه روانشناسی تدریس میکند. علاوه بر تدریس در دانشگاه هاروارد آمریکا، دکتر فاطمی در دانشگاههای ماساچوست در بستن، مدرسه عالی روانکاوی در بستن، دانشگاه وسترن واشنگتن، دانشگاه تورنتو ، بیجینگ نرمال یونیورسیتی و دانشگاه بریتیش کلمبیا در حوزه های روانشناسی، آموزش و ارتباطات تدریس کرده است.
دکتر فاطمی صاحب تالیفات مختلف به زبان های انگلیسی و فارسی می باشد و سخنران کلیدی بسیاری از کنفرانس های بین المللی بوده است دکتر فاطمی عضو انجمن روانشناسی آمریکا (APA) و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران می باشد. گزیده آثار
دکتر سید محسن فاطمی در حال حاضر در مراکز خدمات روانشناسی و مشاوره استاد روزبه ، احیاء و روشنا به ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره مشغول است. اطلاعات بیشتر
دکتر فاطمی همچنین سمینارها و کارگاههای آموزشی مختلفی رادر زمینه های هوش هیجان، روانشناسی مذاکره، مهارتهای ارتباطی، مدیریت استرس، مدیریت تضاد، تفکر خلاق، پویایی و حضور خلاق در لحظه، مهارتهای فن بیان، مهارتهای بیت فرهنگی، روانشناسی رسانه در آمریکای شمالی، اروپا وایران برگزار کرده است.
دکتر فاطمی در حوزه های مختلف درمان از جمله خانواده در مانی و درمان اضطراب و استرس با تمرکز بر روی روش Mindfulness (حضور و پویایی در لحظه) فعالیت داشته و دارد.
از آثار اخیر وی میتوان به فصلی با عنوان پارادایم جدید در روانشناسی،منتشر شده در handbook ، Mindfulness انتشاراتWiley آمریکا و مقاله پرسش از پرسش ناپذیری مشاهده گر در روانشناسی توسط جورنال روانشناسی انسانگرا اشاره کرد.
دکتر فاطمی همچنین عضو هیأت تحریریه و هیأت ویراستار دایره المعارف روانشناسی نقاد که در چهار جلد توسط انتشارات Springer منتشر شده است،میباشد.
دو اثر جدید در حوزه عملکرد ، حضور و پویایی از دکتر فاطمی در انتشارات دانشگاه کمبریج و یک اثر در حوزه کنترل مفروض و نقش آن در تصمیم گیری توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد به زودی منتشر میشود
دکتر فاطمی در تابستان سال 2015 در ماه جولای و اوت در دانشگاه بریتیش کلمبیا در ترم تابستانی دو درس روانشناسی فرهنگی و روانشناسی رساته تدریس و در پاییز 2015 درس PSYC E-1611 Mind , Body , Medicine , and Health (ذهن – بدن – طب و سلامت) در دانشگاه هاروارد تدریس خواهد کرد.
علاوه بر تحصیلات آکادمیک، دکتر سید محسن فاطمی چندین سال از محضر برخی از بزرگان از جمله مرحوم علامه جعفری در حوزه فلسفه و عرفان اسلامی بهره برده است.